shutterstock_1694230012

Jak wybrać opakowanie dla Twojego produktu?

Pudełka są wszechobecne zarówno w naszych domach, jak i miejscach pracy, niezależnie od tego, czy pracujesz w biurze, zakładzie produkcyjnym, sklepie, restauracji, magazynie czy gdziekolwiek indziej. Są znaczącą częścią biznesu i codziennego życia przeciętnego Kowalskiego. Trudno sobie wyobrazić świata bez pudełek, dlatego też tak bardzo istotne jest wybranie odpowiedniego opakowania dla Twojego produktu.

W tym artykule dowiesz się:

  • gdzie znajdziesz opis i podział opakowań dostępnych na rynku, z których możesz wybrać coś dla siebie
  • co warto wziąć pod uwagę przy wyborze pudełka na Twoje produkty
  •  czym charakteryzuje się najlepsze opakowanie
  •  dlaczego warto zainwestować w opakowanie z tektury falistej

Każda firma, która pakuje swoje produkty i je wysyła do klientów, chce, aby znalazły się one w opakowaniach, których stosunek jakości do ceny jest bezkonkurencyjny. Różnorodność dostępnych opakowań na rynku sprawia, że decyzja o tym, jakie opakowanie będzie najlepiej pasowało nie tylko do Twojego produktu, ale i budżetu bywa trudna, a sam proces selekcji, żmudny. Z pomocą w wyborze odpowiedniego opakowania przychodzi Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO). Międzynarodowy katalog opakowań stworzony przez FEFCO przedstawia podział i opis opakowań, który jest bardzo przydatnym narzędziem ułatwiającym decyzję wyboru.

Co warto wziąć pod uwagę? Jest wiele czynników, które trzeba mieć na uwadze, aby wybrać idealne opakowanie. Z pewnością należą do nich:

  • środek transportu i kanał dystrybucji
  •  rozmiar pudełka i jego wytrzymałość
  • wygląd (konstrukcja standardowa czy indywidualna, możliwości adaptowania)
  •  forma składania, jeśli automatyczne, to jaka maszyna pakująca
  •  otwieranie i zamykanie
  • nakład i dostępność
  • budżet
  • ekologiczność i zgodność z prawem

Najlepsze opakowanie, czyli jakie? Jedyną i najlepszą odpowiedzią jest: opakowanie z tektury falistej. Papier falisty przeszedł długą
drogę, odkąd został po raz pierwszy wprowadzony w 1856 roku i używany jako wyściółka do cylindrów. Trudno uwierzyć, że coś, co istnieje od XIX wieku, jest nadal tak powszechnie używane. Opakowania z tektury falistej będą prawdopodobnie przechowywać i przenosić przedmioty z jednego miejsca do drugiego nawet w następnym stuleciu. Będzie tak, bo są one:

PRAKTYCZNE – Większość produktów jest wysyłana w pudełkach z tektury falistej i wiele produktów pozostaje w tych pudełkach w celu wygodnego przechowywania. Pudła z tektury falistej są stosunkowo tanie w produkcji. W większości przypadków niestandardowe pudełka kosztują mniej, niż można by się spodziewać, a ich niestandardowe opcje są prawie nieograniczone.

EKOLOGICZNE – Pudełka z tektury falistej nie tylko wyglądają, ale faktycznie są przyjazne środowisku. Są łatwe w recyclingu, odnawialne, tektura może być wytwarzana z masy papierniczej pochodzącej z szybko rosnących drzew sosnowych lub z wiórów
drzewnych i innych resztek materiałów. Według badań Accenture 55% respondentów z 11 krajów uważa, że produkty papierowe są najlepszą opcją dla środowiska.

WYTRZYMAŁE – czasami potrzebujesz tylko niewielkiej ochrony dla swoich produktów, a innym razem potrzebujesz czegoś bardziej wytrzymałego. Wtedy wybierasz z różnych opcji dostępnych fal, które nadają pudełku konkretnych właściwości. Trwałość pudeł z tektury falistej jest jednym z powodów, dla których tak wiele firm wykorzystuje je jako podstawę swoich strategii wysyłki i realizacji.

UNIKALNE – nie musisz zadowalać się matowymi pudłami z tektury falistej, możesz dodać ekscytacji do swojego projektu opakowania. Pozwoli Ci na to mnogość opcji projektowania graficznego, na jakie pozwalają pudła z tektury falistej + wyczerpująca ilość możliwości różnych nadruków sprawią, że zadowolą najbardziej wymagające marki.

WYDAJNE – pudełka z tektury falistej mogą chronić nawet najbardziej delikatne przedmioty, w tym szkło i płyny chemiczne. Trudno pobić właściwości tektury falistej, które są odporne na rozdarcie, a ich dodatkową zaletą jest ochrona przed wilgocią, dzięki czemu artykuły spożywcze są świeże. Ponadto wiele opakowań detalicznych pełni wiele funkcji, zanim trafią do zakładu recyklingu.

ŁATWE DO MAGAZYNOWANIA – głównym powodem łatwego magazynowania opakowań z tektury falistej jest ich lekkość oraz możliwość ich rozłożenia. Dzięki temu możesz zaoszczędzić pieniądze nie tylko na kosztach przechowywania, ale i transportu.

Pudła z tektury falistej zapewniają ochronę, są opłacalne i można je łatwo dostosować. Dodając do tego wytrzymałość, którą się cechują i idealne wpasowanie się w panujący trend ECO są bezkonkurencyjnym wyborem, perfekcyjnego opakowania. Jeśli nadal nie masz pewności, od czego zacząć, poproś o konsultację. Ponadto prowadzimy profesjonalne doradztwo przy indywidualnych projektach kartonów.

Zapraszamy do kontaktu

Udostępnij ten artykuł -->

Kategorie produktów

Ze sklepu kategorie

Mapa Dojazdu